4. Notatki i skróty myślowe

NOTATKI… 📒 Jak je robicie?

Tekst zapisany od prawej do lewej to NIE jest ulubieniec naszego mózgu 🧠. Mózg woli obrazki, kolory czy podkreślenia 🖍. Rysowane mogą być całe nasze notatki. Kto dzisiaj nie zna Mind Map…? Ten szybciutko pyta Wujka Google i dokształca się 😉 To tylko jedna z metod wizualnego przedstawienia treści. Tego jest o wiele więcej. A najlepsze sposoby, to nasze własne. Będą idealnie skrojone pod nasz mózg 🧠

Dlatego ponawiam propozycję: eksperymentuj! 🧪⚗🔬 Zapisz się na szkolenie z robienia notatek wizualnych. Szukaj i czytaj❗

Jak to działa❓

Czasami wystarczy jeden obrazek na marginesie książki. Powtarzając przeglądamy książkę 📚 i nasze obrazki na marginesie. Jeśli wiem o co chodziło, to już połowa sukcesu. Teraz wystarczy sprawdzić, czy POTRAFIĘ. Czyli nie tylko czy CZUJĘ co tam w książce było, ale przede wszystkim czy POTRAFIĘ to samodzielnie powiedzieć.

Krok kolejny to NOTATKI do NOTATEK 🤪 Tak, tak, dobrze czytasz. Tworzymy jeszcze większe skróty myślowe. Czyli w zeszycie mamy tekst plus obrazek.

🔹️Rada: Robiąc notatki korzystaj z zeszytów o większym formacie. Pisz przez środek zostawiając sobie 2️⃣DWA marginesy po obu stronach. To tam będziesz mógł zamieścić obrazki albo pojedyncze hasła, czyli miejsce na notatki do notatek.Niektórzy wybierają inną opcję. Przeważnie wtedy, kiedy robi się notatki na szybko z tego co się słyszy👂. Zapisują wyłącznie prawą stronę w zeszycie, a lewa służy potem do uzupełniania zapisków o to, co doczytamy📚.

🔹️Rada nr 2:Pisz też z jakiej książki i z której strony pochodzą informacje w notatce. Jeśli przed samym egzaminem okaże się, że nie za bardzo coś kojarzysz, będziesz od razu wiedzieć, do czego wrócić.➡️ Autoreklama 😉Gramatykę angielską uczę w obrazkach. A że przy okazji korzystam z podstawiania do wzoru, osi i wykresów📈📉, nazwałam tej mój sposób: Gramatematyka. Kto ciekawy, zapraszam do kontaktu.

Się rozpisałam! Ale teraz wiadomo, skąd tyle obrazków w moich wpisach 😉

Do napisania!

Anita Drużkowska

Dodaj komentarz